Не спиться Дональду Трампу. То Мексика йому довгий час не давала спокою, то тепер Китай. Наприкінці 2018 року він почав торговельну війну, і, мабуть, почав спати спокійно. Але коли угода вже була майже укладена, пан Трамп пережив новий напад безсоння, і підписав закон “Про Національну НП у зв’язку з витоком інформаційних технологій”. Тепер не спиться двом мільярдам китайців.
Першою постраждалою компанією виявився технологічний гігант Huawei. Американські фірми почали масово заморожувати контракти. Першою ластівкою став Google – постачальник операційної системи Android для Huawei. Потім про аналогічні заходи оголосили Intel, Qualcomm, Xilinx, а також Broadcom.
Не то старий Трамп остаточно вижив з розуму під кінець терміну, не то задумав якийсь геніальний бізнес-хід, але з такими діями йому навряд чи навіть нададуть можливість переобратися в 2020 році. Республіканці вже, напевно, очі заклеюють, щоб тільки не бачити того бардака, який творить пан Президент. Зате демократи відкривають шампанське, готуючись відсвяткувати перемогу на майбутніх виборах.
Виникає тільки одне питання, як триматися китайцям? Спочатку говорили про те, що для Huawei та деяких інших великих партнерів можуть ввести винятки, щоб вони змогли стабілізувати роботу. Однак і цього не сталося. Новий виток торгових воєн офіційно стартував. Запасаємося попкорном, пані та панове.