Державна компанія “Центренерго” – останній великий актив в енергетичній галузі, який залишається у власності країни. І то, як повідомляють джерела, це ненадовго. Аж надто зацікавила компанія пана Президента, і людей, наближених до нього.
Кабінет міністрів схвалив рішення про приватизацію держкомпанії ще в жовтні минулого року. Причому наполягав на цьому не міністр енергетики або економіки, а раптово генпрокурор. Так, товариш Луценко дуже сильно хотів, щоб організацію скоріше виставили на торги. Напевно, вона йому заважає кримінальні справи розслідувати або корупцію викорінювати.
“Центренерго”, яке є головним постачальником електрики в Донецькій, Харківській та Київській областях, було виставлено на торги в грудні. Та тільки сама процедура була дещо дивною. Перш за все, держава з якоїсь радості взяла на себе зобов’язання компенсувати заборгованість організації новому власнику. Бідному директору, напевно, нічим погашати. Не залишиться ні копійки після покупки фірми.
По-друге, головним претендентом був якийсь товариш на прізвище Карпачов, який близький до Ігоря Кононенка. Таким чином виходить, що деякі панове, що знаходяться у влади, отримують непогану годівницю з доступом до електрики, вугілля, а їм за це ще й грошей заплатять, мовляв, на погашення заборгованості. Дійсно, чому б і ні?
Та один крихітний нюанс завадив ділкам закінчити свою схему. Ось невдача, вибори-то на носі. Довелося Петру Олексійовичу, як лютому борцю з корупцією, заборонити приватизацію. На благо Батьківщини? Ні, звичайно, щоб уникнути суспільного резонансу, який міг опустити рейтинги нижче плінтуса. Торги перенесли на вересень поточного року. Генпрокуратура теж як би закрила очі на все, що відбувається. І чомусь ніхто вже не дивується. Потрібно заробити якомога швидше, а далі хоч вугілля з неба.