Скандальна фіндиректор відомої китайської компанії Huawei Мен Ваньчжоу, яка і так сидить у СІЗО за підозрою в шахрайстві і крадіжці виробничих таємниць, влипла в чергову історію. І тепер справи у неї Huawei нікуди. При тому, що політика компанії передбачає вкрай лояльне ставлення до співробітників, які користуються гаджетами іншої компанії, у Мен вилучили цілу колекцію «яблучних» гаджетів – iPhone 7 Plus, MacBook Air і iPad Pro при затриманні в Канаді. Єдиним пристроєм Huawei з усього набору виявилася преміальна версія смартфона Mate 20 RS в дизайні від Porshe. Раніше компанія публічно звільнила співробітників, які вели Твіттер з айфона.
Правда, роботу в компанії Мен точно не втратить, бо крім того, що вона фінансовий директор, пані Ваньчжоу є…  дочкою засновника концерну!
Мен зловили в аеропорту Ванкувера 6 грудня 2018 року. Канадська влада провела арешт за заявою США, де фінансового директора Huawei підозрюють у порушенні торгових санкцій проти Ірану. Ваньчжоу загрожує екстрадиція в Штати, де їй можуть пред’явити звинувачення. У січні 2019 року Мін’юст США звинуватив Huawei в промисловому шпигунстві і крадіжці технологій. У звіті відомства йдеться, що компанія відмивала гроші і торгувала комерційними секретами. Після цього в Huawei розповіли, що розробили резервну операційну систему на випадок загострення відносин з США. У компанії пояснили, що задіють її тільки в самому крайньому випадку — якщо використовувати Android або Windows в пристроях не вийде.