Історії з Конституційним судом України з самого його утворення нагадують ситуацію з павуками в банці. Мало не щороку там відбуваються зміни голови та колегії суддів, постійні позбавлення звання судді, призначення нових людей. Тепер от не пощастило Станіславу Шевчуку. Він також увійшов в історію як черговий голова суду, якого зняли колегіальним рішенням.
Відповідно до Закону України” Про Конституційний Суд”, колегія суддів має право позбавити одного з членів звання судді. Однак для цього потрібні голоси як мінімум 2/3 суддів. На черговому засіданні було прийнято рішення про позбавлення Станіслава Шевчука посади судді Конституційного суду, а відповідно, він не може очолювати цей орган. “За” проголосували 12 з 18 членів колегії.
Для того щоб колегія розглядала це питання, суддя має зробити грубий дисциплінарний проступок, зловживати своїми обов’язками або не виконувати їх. Причини, за якими відсторонили Шевчука, достовірно невідомі. Нібито, в його діях були виявлені системні та суттєві порушення, але які – одному Богу відомо. Колегія обрала нового голову Конституційного суду, їй стала Наталія Шаптала.