Вже колишній президент України Петро Порошенко дуже хотів залишитися чинним. Тому і не шкодував ніяких витрат на рекламу. Ось тільки сама по собі виборча кампанія від Порошенка була, м’яко кажучи, застарілою, з-за чого рекламні майданчики змогли на ній дуже добре заробити без якихось результатів. Особливо пощастило телебаченню.

Хто ж в наш час дивиться телевізор, запитає будь-який читач у віці до 40 років? Це гарне питання. В епоху інтернету вкладати 329 мільйонів в телерекламу – це вкрай сумнівна інвестиція для переобрання. А адже саме ця стаття стала найбільш видатковою в ході виборчої кампанії. Особливо добре жилося рекламникам з телеканалу “Україна” (Ріната Ахметова), на чиї рахунки впало відразу 96.4 млн гривень. Також непогано себе почував і скандальний “Інтер”, якому перепав 41 мільйон. Трохи менше отримали СТБ і канал Порошенка – “Прямий”, 31.8 і 21.8 млн відповідно.

Крім того, Петро Олексійович і вклався в те, щоб його фейс дивився на українців з кожного стовпа (про білборди і не згадуємо). Компанії з виготовлення друкованих матеріалів “Інтерконтиненталь-Україна” і “Статус Інвест Інжиніринг” поповнили свій бюджет на 44.5 млн і 31.8 млн гривень відповідно.

В цілому, витрати президента на виборчу кампанію перед першим туром склали 800 мільйонів гривень. Ще раз, повільно і за словами. 800 (прописом: вісімсот). Мільйонів. Гривень. Скільки доріг можна було прокласти на ці гроші? Скільки будинків відремонтувати? Побудувати дитячих садків і шкіл? Не було б це найкращою рекламою для екс-президента? Але краще віддати ці гроші рекламщикам. Ось і весь секрет Зеленського, чий бюджет був в рази менше, але підсумковий результат після 2 туру – голоси 73% людей, які брали участь у голосуванні.