Кілька днів тому розгорівся справжній скандал, учасниками якого стали НСТУ та переможниця українського відбору Євробачення Maruv – їй запропонували лютий договір, згідно з яким вона і кроку ступити без схвалення НСТУ не зможе, навіть на шпагат сісти – інакше влетить на 2 млн гривень. Найцікавіше, що платити за підготовку до виступу, придбання концертних костюмів, роботу гримерів та інше, повинна була сама Maruv – від НСТУ вона б не отримала ні копійки. Крім того, вона повинна була відмовитися від концертів в Росії і виступати, де їй вкажуть зверху – хоч на дні народження якогось депутата.
Як виявилося, це зовсім інший договір, не такий, який минулого року дали Melovin. Умови були переписані, але про це перед початком відбору ніхто не сказав ні слова. Причиною внесення змін стала сумнівна громадянська позиція співачки – правда, з яких пір політичні погляди стали причиною відмови їхати на пісенний конкурс?
Maruv відмовилася від таких пекельних умов, і НСТУ пішла шукати далі. Друге місце на відборі посів колектив Freedom-jazz, який, не чекаючи пропозиції зверху, відразу сказав, що брати участь на таких неадекватних умовах вони не будуть, і взагалі підтримують в Maruv в її рішенні.
В НСТУ важко зітхнули і продовжили ганьбитися – провели переговори з KAZKA, яка посіла третє місце. Але і вони теж проявили професійну солідарність і відмовилися від участі-за їхніми словами, перемога за всяку ціну їм не потрібна. Інша справа в наступному році – авось, до того часу умови договору поміняються. В НСТУ сказали, що якщо так все піде далі, то в Ізраїль не поїде виступати ніхто – і будете, мовляв, сидіти ви вдома, без грошей, зате зі своєю громадянською позицією.