Російський кінематограф останнім часом видає “патріотичні” фільми один за іншим. І дійсно, чому б і не познімати на казенні-то гроші? Ось тільки здається, режисери захопилися кількістю, і остаточно забули про якість. Фонд кіно Росії зажадав повернути гроші за поганий фільм.
Картина “Червоні. Білий. Мертві”, раптово, увійшла в історію ще до свого безпосереднього виходу. Почнемо з того, що у фільмі про громадянську війну навіщось з’явилися вампіри. Чиновники Фонду кіно відмовилися її дофінансувати (на секундочку, збільшивши фінансування в 9.5 раз). І найсумніше, що на цю катастрофу, статус якої можна скоротити до останнього слова у назві, вже були виділені гроші платників податків.
У 2018 році режисер прийшов до Фонду кіно і запропонував зняти новий, приголомшливий суперфільм на патріотичну тематику. І недорого, за якихось 10 мільйонів. Але за час зйомок (звичайно ж, тривалий, а як інакше), сума як би раптово збільшилася аж до 95 мільйонів. Ось тільки у Фонді кіно нарешті прокинувся здоровий глузд, і вони відмовилися видати режисерові ще грошей, зажадавши повернути 10 мільйонів.