Буквально за день до першого туру виборів, по країні прокотилася новина, яка навряд чи могла когось залишити байдужим. Суд визнав націоналізацію Приватбанку незаконною, і зажадав повернути його колишньому власнику. НБУ, зрозуміло, оскаржив таке рішення, і теж безуспішно! Приват був націоналізований протизаконно.
Зрозуміло, у Нацбанку не збираються здаватися, і готують касаційну скаргу, щоб встановити законність даного судового рішення. Проте всі інстанції проти держави (коли ще в Україні таке було?). Ще в 16 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав, що рішення про виведення неплатоспроможного Привату з ринку було незаконним. Далі Печерський райсуд анулював особисту поруку Коломойського за кредитами, отриманими для рефінансування.
Тож, що в сухому залишку? Приват націоналізований незаконно, а держава зобов’язана виплатити Ігорю Коломойському збитки. Єдина надія Нацбанку полягає в тому, що Касаційний суд вважатиме судові рішення про неможливість проведення перевірки перед виведенням Привату з ринку незаконними. В такому випадку закрутиться новий виток судових тяжб. Можна запасатися попкорном.