Володимир Зеленський не став відкладати чистку в довгий ящик, і ще під час інавгурації заявив, що буде вимагати відставки деяких колишніх керівників ключових відомств. Втім, цього не знадобилося, адже вони й самі поуходили у відставку. І вже є перші призначення замість них.
Голова ЗСУ – Віктор Хомчак. Уродженець міста Рівне, з 2013 року – генерал-лейтенант ЗСУ. Командував антитерористичною операцією на Донбасі, зокрема, був відповідальний за сектор Б. Разом з військами, потрапив у Іловайський котел. Саме в цю пляму в його біографії з радістю тикають противники Зе.
Глава Адміністрації Президента – Андрій Богдан. Народився у Львові, там же здобув вищу юридичну освіту. Той самий “юрист Коломойського”, який відвідував офіс Зеленського перед виборами. Його називали тіньовим лідером передвиборчого штабу Зе. Це призначення дуже спірне, оскільки таким чином був порушений закон. Богдан був в уряді Миколи Азарова, і за законом “Про люстрацію”, позбавлений права обіймати державні посади на 10 років.
Одним із заступників глави АП став Сергій Трофимов, колишній виконавчий продюсер студії “Квартал 95”. Таку ж посаду отримали екс-заступник міністра юстиції Руслан Рябошапка, представник креативної групи передвиборного штабу Зе Юрій Костюк і колишній спортивний журналіст Кирило Тимошенко.
Першим помічником президента став Сергій Шефір, бізнес-партнер Зеленського і співзасновник студії “Квартал 95”. Радником і представником президента в Раді призначений Руслан Стефанчук – доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної Академії Правових Наук. Ще одним радником став Михайло Федоров -глава digital-відділу передвиборного штабу Зе.
І нарешті помічником новообраного президента призначений Андрій Єрмак – засновник “Міжнародної юридичної компанії” і екс-глава “Асоціації підприємців Києва”.