Поки в нашій країні експлуатують старі “Жигулі”, а народні “кулібіни” запихають тягові акумулятори в “Запорожці”, в Німеччині розробили інноваційний електромобіль, аналогів якому немає в світі. Стартап Sono Motors створив модель на сонячних батареях. Така технологія виглядає дуже перспективною, але поки передбачена в якості допоміжної.
Капот і дах автомобіля покриті 330 фотоелементами, які отримують сонячну енергію, перетворяють її в електричну, і зберігають в спеціальному тяговому акумуляторі. Запас ходу на даній батареї становить 30 км, а для його повного заряду знадобиться 8 годин. Безумовно, не можна покладатися на неї, як на повноцінне джерело живлення, але в якості додаткового, при поїздках по місту, батарея підійде ідеально.
Основний тяговий акумулятор заряджається від мережі, час з нуля до 80% становить 40 хвилин. Батареї з зарядом 100% вистачить на 250 кілометрів. Крім того, фахівці розробили і спеціальний фільтр з моху. Це також інноваційна технологія, яка дозволяє затримувати на 20% більше дрібних частинок пилу.
Автомобіль вийде в продаж вже в 2019 році. Вартість його, як не дивно, цілком адекватна для європейського ринку. Покупцеві він обійдеться всього в 16 000 євро.