Надзвичайна подія сталася в московському аеропорту “Шереметьєво”. Літак SSJ-100, що належить “Аерофлоту”, здійснював рейс з Москви до Мурманська. Здійснював, та не зробив. Після вильоту зі столиці РФ, пілоти запросили аварійну посадку. Літак повернувся в аеропорт, але в ході посадки загорівся.
Вже з’явилися відеозаписи, на яких чітко видно, як SSJ-100 здійснює посадку, але потім чомусь підстрибує і вдаряється спочатку носом, а потім хвостом, після чого відбувається займання. Наслідки були шокуючі. Авіалайнер вигорів наполовину, від хвоста і моторів практично нічого не залишилося.

На жаль, без загиблих не обійшлося. За повідомленнями російських ЗМІ, в цілому загинула 41 людина, серед яких було двоє дітей. Вони перебували в хвостовій частині лайнера. Одним із загиблих виявився бортпровідник. Він намагався відкрити задні двері для прискорення евакуації пасажирів. До речі, про евакуацію представники МНС говорили довго, і стримувалися від нецензурних виразів тільки через те, що в пресі такі слова не прийняті. За їх словами, число жертв могло бути менше, якби пасажири не намагалися дістати ручну поклажу.
Також у лікарнях залишаються 10 осіб. Ще 14 пасажирів відмовилися від госпіталізації та отримали допомогу безпосередньо на місці. Чорні ящики вже знайшли, тіла загиблих витягли. “Аерофлот” скасував 36 рейсів. Зараз робота аеропорту Шереметьєво відновлена в штатному режимі.
В інтернеті вже з’явилася петиція про те, щоб заборонити польоти літаків SSJ-100 через те, що вони небезпечні. Цю ж тему підняли і чиновники Держдуми (невже нарешті хочуть хоч якось захистити народ?). Але в Мінтрансі не згодні і вважають, що немає жодної причини для таких заходів. Хоча твердження, м’яко кажучи, спірне. За 11 років експлуатації літака сталося вже дві аварії, що дуже багато, як для сучасної авіації. Разом з тим, навряд чи варто чекати рішення по SSJ-100 до того моменту, поки не закінчиться розслідування.
СК РФ вже висунув версії того, що відбувається. Вони стандартні – погані метеоумови, технічна несправність і помилка пілота. Версія теракту не розглядається. Як повідомили очевидці, в літак влучила блискавка, що і стало причиною аварії. У Заполяр’ї оголошено триденний траур, а влада Мурманської області обіцяла виплатити сім’ям загиблих компенсацію в розмірі 500 тисяч рублів.