“Це я зануда? Ось, я написав вам 184 причини, чому я не зануда”. Щось подібне показав Павло Дуров, коли написав цілу колонку, пояснюючи, чому Telegram краще WhatsApp. Загалом, у WhatsApp все погано, Цукерберг-редиска і взагалі не підтримуйте сили зла, печеньки – в телезі!
На думку Дурова, вся група компаній Facebook співпрацює з правоохоронними органами та урядами інших держав, а значить, ні про яку таємницю листування не може йти і мови. Також Павло нагадав, що у телеги ніколи не було серйозних витоків, а у WhatsApp, якщо вірити Дурову, вони відбуваються мало не 9 днів в тиждень. І взагалі WhatsApp робить все для того, щоб ці дані крали (або просто зливає їх, а потім кричить: “Крадуть!”).
Ах так, ну і куди ж без плагіату? Паша не посоромився звинуватити Facebook Inc в тому, що вони постійно крадуть у когось оновлення. Зокрема, Instagram впроваджує розробки Snapchat, а WhatsApp (о боже!) – у самого Telegram!
І закінчив свою прекрасну колонку Дуров традиційним “сам себе не похвалиш – ніхто не похвалить”. У Facebook маркетинговий відділ на мільйон працівників і трильйон доларів, який гроші мало не в багаття кидає, а “канонічна” Телега працює на голому ентузіазмі, і все одно приваблює користувачів.
Коротше, Цукерберг – нехороша людина, WhatsApp не гідний існувати, а “бідний” Telegram принижують. Ось тільки все ближче і ближче дедлайн по розробці блокчейна TON, і дуже скоро інвестори зможуть запитати: Пашенька, а де гроші? Ідею по власному токену і блокчейн-сервісів WhatsApp у Telegram ще не вкрав. І буде анекдотично, якщо раптом вони реалізують це першими.