Ні цим вашим західним інтернетам! У Росії тепер буде свій, високодуховний. Скандальний закон “про створення суверенного Інтернету” підписаний президентом РФ Володимиром Путіним. Цілі прийняття безумовно благі, держава в черговий раз прагне захистити своїх громадян від зовнішніх загроз. Ось тільки чим далі приймаються “захисні закони”, тим більше такий захист схожий на гіперопіку матері над нещасним, заляканим чадом, яке кроку ступити не може без відома. А не надіти шапку взимку – вища міра бунтарства.
Законопроект передбачає створення інфраструктури, яка допоможе рунету функціонувати навіть у разі кіберзагроз з боку зовнішніх ворогів (тобто, звичайно ж, шкідливих американців). Ось як образилися російські законодавці на звинувачення з боку Сполучених Штатів про втручання у вибори.
Суверенний інтернет буде включати в себе пристрої, які будуть блокувати заборонені ресурси на рівні трафіку, а не IP-адресу. Тепер зі звичайним VPN або Tor зайти на заблокований торрент вже не вийде. Цілком можливо, що наступними на черзі виявляться Google, Youtube, Facebook і ряд зарубіжних соціальних мереж, де може знаходитися інформація, яка “загрожує незміцнілим умам”. Не дивно, що в підтримці законопроекту, Яндекс і Mail.ru задирали вгору не тільки руки, але і ноги. Ексклюзивна можливість монополізувати інтернет. Хто ж пройде мимо?
Ось тільки слід згадати, як в Росії реалізуються закони подібного роду. На них виділяються трильйони рублів, які проходять через десятки кишень, поступово осідаючи в них. Тому росіянам ще дуже рано впадати у відчай. Тому що для фактичної реалізації цієї ідеї буде потрібно ще не один рік, і не один трильйон (квадрильйон?) рублів.