20 травня відбулася інавгурація нового президента України Володимира Зеленського. У ході свого першого виступу перед Верховною Радою, Зеленський не забув згадати і про футбольні успіхи. Зокрема, він заявив, що бажає, щоб збірна України повторила шлях збірної Ісландії.
Зеленський закликав згадати, хто виступав за ісландців на ЄВРО-2016, де команда дійшла до чвертьфіналу. Режисер, пілот цивільної авіації, прибиральник, студент – всі вони приїхали на турнір і зуміли здивувати всіх. На думку новообраного президента України, наша збірна повинна повторити цей шлях.
На тому самому турнірі у Франції виступала і збірна України. Правда, успіхів на ЄВРО-2016 ми не домоглися ніяких. Головна команда країни безславно покинула мундіаль, не здобувши жодного очка, не забивши жодного гола, і зайнявши 4 місце в групі з Німеччиною, Польщею і Північною Ірландією. У відборі на ЄВРО-2020 збірна України займає 2 місце після двох матчів з 4 очками, зігравши внічию з Португалією (0:0), і обігравши Люксембург (2:1).
До речі, в чемпіонаті України виступає гравець з Ісландії. Арні Вільхамссон орендований одеським “Чорноморцем” у клубу першого польського дивізіону “Термаліка”. І починав Вільхамссон, як і багато інших ісландці, в статусі любителя, поєднуючи гру в футбол з роботою на рибоконсервному заводі.